מידע נוסף

תרומה לקהילה

אנטרופי רואה את התרומה לקהילה כאחד היעדים החשובים של החברה ושמה זאת כאחד מהיעדים האישיים של מנהליה ועובדיה. כחלק מכך אנטרופי שמה לה כמטרה את ההבנה והטיפול בנושא הפרעות קשב וריכוז והמרכיבים הפסיכולוגיים והחברתיים הקשורים בכך, החל משלב הילדות וכלה באנשים בוגרים בכל שכבות האוכלוסייה. כחלק מהבנתנו את הנושא, אנו מאמינים כי הטיפול בהפרעות קשב וריכוז אינו מקבל את ההתייחסות הנכונה בכך שאין כלים מובנים לסביבה להבין את הקשיים של מופרעי הקשב והריכוז (או כפי שנהוג להסתכל על זה כיום כ “יתרונות קשב וריכוז”). מניסיוננו האישי בנושא ומהתנסותנו עם מקרים דומים אנו מוצאים כי עדיין קיימים קשיים רבים בחברה הישראלית “לנצל” לטובה את האוכלוסיה הזו בצורה נכונה ובכך גם ליהנות מתרומתם המדהימה.

כיום כבר כולנו מבינים כי הפרעות קשב וריכוז לעיתים מציבות קשיים גדולים בפני אותם ילדים ו/או בוגרים שלוקים בה ולכן לא תמיד יש ביכולתם לנצל את יתרונם (ויתרונם עולה על הפרעתם) להשאת ערך לחברה ולחברות עסקיות. הפתרון הקונפורמיסטי התרופתי אינו יכול לשמש ככלי העקרי בנושא זה וחייב להיות נלווה לו כלים חברתיים וכלים תפעוליים הולמים.

לכן כחלק מכך, אנטרופי מבצעת מספר תהליכים:
1. מנהלי החברה ועובדיה מתנדבים באופן שוטף, בבית ספר ברנקו ווייס במודיעין, בית ספר לנערים בסיכון אשר מקבלים את האפשרות האחרונה להשתלב במערכת החינוך. בית הספר, בניהולו של מיכאל בן שיטירית, פועל בצורה מדהימה מול ילדים אשר איבדו את המסלול הקונפורמיסטי ומביא אותם לתוצאות חברתיות ופדגוגיות מדהימות. מנהל הבית הספר, אשר גם הוא בעברו ילד שעבר מסלול חיים מאתגר, מביא את ניסיונו וגישתו המדהימה אשר הקרנו אותה במצגת שהעביר לחברה וכולנו נתמלאנו הערצה וקנאה למה שהוא עושה. ולכן, כתרומה קטנה וצנועה העברנו את המורים של בית ספר סדנאות של חברת “משחק החיים”, חברת יעוץ ארגוני מקבוצת אנטרופי אשר מכשירה מורים להעברת ידע בדרך של משחקים (עולם הגיימיפיקייש’ן) ופסיכולוגיה חיובית על מנת לתת להם כלים נוספים להעביר ידע לילדים עם בעיות קשב וריכוז.
בנוסף, מנהלי ועובדי אנטרופי לקחו על עצמם אתגר של העברת קורס כלכלה לשכבות י”א וי”ב בבית ספר, ואחת לשבוע מרצים בפני תלמידים על נושאים כלכליים, כגון: מה זה כסף? בנקים, ריביות, ניהול סיכונים, שוק ההון ובורסה ועוד הרבה מושגים כלכליים בסיסיים שאינם שגורים בפני התלמידים אך עשויים לעזור להם בעתיד להתנהלות כלכלית שקולה.
החוויה שאנו עוברים מול הילדים המדהימים ביכולתם והמקסימים ברצונם ללמוד העבירה אותנו שיעור חשוב בחיים והתרומה האמיתית הייתה שלהם לנו ולא אנחנו להם!!!

2. כחלק מתרומתנו לנושאי הפרעת קשב וריכוז, אנטרופי מעסיקה עובדים במינונים שונים של הפרעות קשב וריכוז תוך הבנה של הבעיה ומתן כלים לסביבת עבודה מותאמת. מעבר לזאת אנטרופי גם מעסיקה עובדים אשר מצאו עצמם נפלטים מהחברה העובדת וקיבלו אצלנו הזדמנות הדרגתית לבנות את הביטחון התעסוקתי והחברתי והתרומה שלהם לחברה הינה יוצאת דופן. בניהם מצויים אף כאלה עם הפרעות חזקות אשר ללא תמיכה נפשית, סביבת עבודה תומכת והבנה מלאה של החברים לעבודה, לא היו מצליחים לנצל את יכולותם המיוחדות. התוצאות מניבות לא רק פירות לחברה אלא גם גאווה לכל העובדים בחברה.

3. מעבר לזה, משתדלת החברה לתרום ככל שביכולתה למשפחות נזקקות, קשישים ניצולי שואה וכדומה.