משחקי חברה עם בלונים

משחקי חברה עם בלונים
בלונים הם הכלי האידיאלי למנחים המשתמשים ב משחקי חברה! סחוב כמה איתך בתיק תמיד, הם צבעוניים וחגיגיים, קופצים נפלא ועושים רעש מצחיק כשמתפוצצים, מה עוד צריך ? צריך לזכור שיש משתתפים שחוששים מאוד מבלונים ובעיקר מהתפוצצותם ולכן לא מומלץ ליצור הפעלה שכולה פעילות עם בלונים, אלא ליצור שילוב של גם וגם!


 1. אולימפיאדת בלונים: לחבוט בבלון רחוק יותר, לזרוק אותו רחוק יותר, לבעוט בו רחוק יותר, לנגוח, להעיף בלון בנשיפה אחת או יותר, לגלגל, להחזיקו באוויר בלי לתפוס וכן הלאה.
 2. מפלצת הבלונים: להחזיק כמה שיותר בלונים מנופחים, בלי לקשור אותם, ולקיים תחרות משימות בלי להפיל אותם. למשל, תחרות ריצה אישית, שליחים, איסוף חפצים תוך החזקת הבלונים, איסוף הבלונים המפוזרים וכן הלאה.
 3. סומו בלונים: המשימה היא לפוצץ את הבלון בחיבוק, גב אל גב, ישיבה אחד על השני, ניפוח עד פיצוץ, ניפוח הכי גדול מבלי לפוצץ וכ"ו.
 4. לנגן על בלון: כשהאוויר נפלט מבלון ומשחקים עם הפתח יוצאת צרימה, ניתן לבצע תחרויות מוזיקליות בנושא, כגון: הצפצוף הכי ארוך, על פי מנגינה וכו'.
 5. פיצוץ אחורי: קושרים לכל אחורי משתתף בלון ונותנים לו סיכה, על כל אחד לשמור על הבלון שלו ולפוצץ את הבלון של היריב.
 6. כדורגל בלונים: מתחלקים לשתי קבוצות, כל קבוצה בוחרת משתתף שיעמוד על כיסא בגב הקבוצה השנייה ויחזיק סיכה בידו. מטרת כל קבוצה לדחוף את הבלון באמצעות מכות או נשיפות בלבד (אסור לתפוס בלון), אל עבר המשתתף שלהם כדי שיפוצץ אותו, ולמנוע מהקבוצה השנייה לפוצץ בעצמה. ניתן להוסיף בלונים למשחק (כך שיהיו כמה בלונים בבת אחת על המגרש).משחקי חברה המשלבים בין משחקים מוכרים כמו כדורגל לבין חפצים מעניינים כמו: בלונים, יוצרים שילוב מנצח ומעניין שכדאי ללמוד ממנו כשאנו ממציאים משחקים.
 7. תחרות ריצה: ניתן לבצע כתחרויות אישיות או שליחים, כשבלון מנופח נמצא בין הרגליים, כשמעבירים בלון מצד לצד בחדר בלי לתפוס אותו, כששניים אמורים להעביר אותו מנקודה לנקודה מבלי לתפוס בו בידיים (מוחזק גב לגב, חזה לחזה ועוד.
 8. בלון רחוק: כל משתתף מנפתח את הבלון שלו, נעמדים בשורה ומשחררים, הוא יעוף ברחבי החלל, ינצח זה שבלונו הגיע רחוק ביותר. בגלל שהם עפים לכיוונים שונים ניתן להשתמש בחוט תפירה כדי להשוות מרחקים.
 9. מעשה בחמישה בלונים: המחזה של הספר, רצוי באופן מצחיק ויצירתי ולא הצמדות מלאה לטקסט (תלוי כמובן בגיל המשתתפים). ניתן לשלב עם משחקי חברה נוספים ליצירת פעילות שלמה ומרתקת לילדים.
 10. אוויר יבשה: מתחלקים לשתי קבוצות. על קבוצה אחת לחבוט בבלון ולא לאפשר לו לגעת ברצפה ואילו על הקבוצה השנייה לחבוט בבלון על מנת שייגע ברצפה. אם הבלון נגע ברצפה זוכה הקבוצה המורידה ומתחלפים בתפקידים.
 11. צוות אוויר: מחלקים את אזור המשחק באופן שווה בין הקבוצות, עליהם לשמור על בלון בתוך שטחם ובלי שיגע ברצפה, כמובן בלי לתפוס אותו. ניתן להוסיף בלונים נוספים על מנת להקשות על הקבוצות.
 12. חגורת נפץ: קושרים בלונים מנופחים על חוט ומסביב לחזה של המשתתפים, על המשתתפים לפוצץ את כל הבלונים שעל גופו מבלי להשתמש בידיים.
 13. בלוני קצב: מכניסים לתוך בלונים גדולים אורז, מנפחים אותם וקושרים בגומייה. עם כלי הנגינה שיצרנו אפשר לחזור על מקצבים, לשיר שיר, לעשות הופעה ועוד, כמו גם משימות הדורשות לא לעשות רעש עם הבלונים, למשל נשיאת בלון, העברתו, הקפצתו וכו'.
 14. ראשי בלון: מנפחים בלונים ומכסים אותם בעיסת נייר (עיתונים מושרים במים, קמח וקצת דבק פלסטיק לבן), נותנים לנייר להתייבש. לאחר הייבוש מוציאים את האוויר מהבלון ויש ברשותנו כדור נייר איתו אפשר לעשות עבודות ויצירה ללא סוף ליצור מסכות, ראשי בובות, כדורים פורחים ועוד.
 15. קומיקס: מלמדים את המשתתפים כללים בסיסיים בקומיקס, כיצד יוצרים הבעות שונות, כיצד להשתמש בגבות, עיניים, פה ועוד. המשתתפים יציירו את ההבעות שלמדו על הבלונים ויוכלו להציע סיפור ולהמחיזו. משחק שאינו מבין משחקי החברה קלאסיים אך בהחלט עושה את העבודה.
 16. יונת בלון: משתתף כותב או מצייר על פתק מסר למשתתפים אחרים, מכניסים לבלונים, מנפחים וקושרים אותם. אפשר להקדיש את הבלון למי שרוצים, ניתן לשחק עם הבלונים וליצור חלוקה מקרית, ניתן יצור שוק בלונים וכן הלאה.
 17. פיסול בבלונים ארוכים: סדנת פיסול בבלונים ארוכים תמיד מלהיבה ולא משנה באיזה גיל המשתתפים, ניתן ללמוד באינטרנט לעשות את החיות או לאלתר וליצור צורה גדולה וקבוצתית ממספר גדול של בלונים. הקושי הוא בניפוח הבלונים הארוכים, על כך צריך להתאמן או להביא משאבה.
 18. דייג בלונים: מניחים מספר בלונים (מנופחים מעט) בתוך גיגית עם מים. על המתחרים לתפוס את הבלונים שצפים במים ללא עזרת ידיים.
 19. פצץ: דוחסים לחדר כמות בלונים מנופחים גדולה, על המשתתפים לפוצץ כמה שיותר בלונים עם ידיים קשורות, רגליים קשורות, עיניים מכוסות, קשורים כבני זוג וכן הלאה. ניתן לעשות כתחרות בין קבוצות, כשעל כל קבוצה לפוצץ כמה שיותר בלונים בשטחה.