פוס משחק

כחלק מהמחויבות שיצרנו לעצמנו ליהנות מהדרך לתוצאות, המציא צוות "משחק החיים" נוהל עבודה משחקי המאפשר לנו ליהנות יותר ולהפיק תוצאות טובות הרבה יותר. במהלך עבודתנו המשותפת כצוות, אנו עובדים שעות רבות על בניית סדנאות, משחקים והרצאות. אני סבור כי כולם מבינים כמה ריכוז, יצירתיות וחדשנות דורשת עבודה זו, ואכן אין זו משימה קלה אך אנו נהנים לעשותה בכל פעם מחדש.

לפני מספר חודשים במהלך ישיבה ארוכה מאוד על פרוייקט גדול, הבחנו כי אנו סובלים מעייפות וכי מידת היצירתיות שלנו אינה כפי שהייתה בתחילת הישיבה. הצוות החליט לעצור את עבודתו ולהמציא לעצמנו משחק שישפר את הרגשתנו וביצוענו.  לאחר מחשבה קצרה הוחלט לנסות נוהל חדש בישיבות הצוות שלנו הנקרא "פוס משחק".

נוהל זה מאפשר לכל אחד ואחת מהצוות לומר את המילים "פוס משחק" ברגע שהוא מרגיש עייף או חסר ריכוז במהלך ישיבה על נושא זה או אחר. ברגע שמילים אלו נזרקות לחלל החדר הישיבה מופסקת באופן מיידי למשך חמש דק' בהן אנו משחקים משחק על פי בחירתנו (עדיפות למשחקים ממריצים ומעוררים כמובן).

מייד עם סיום חמש הדק' בהן שיחקנו, אנו שבים לעבודה כשאנו מלאים באנרגייה, התלהבות, אדרנלין ושמחה. המשחק הראשון אותו ניסינו היה תופסת רודף מתחלף פשוטה. לאחר חמש דק' של משחק בהן רצנו כאחוזי טירוף במשרד תוך שאנו צועקים ומתלהבים כילדים חזרנו לעבוד על הפרוייקט המדובר.

מה גילינו ?

האפקטיביות שלנו עלתה בצורה בלתי רגילה.

חייכנו הרבה יותר.

האווירה השתפרה והמתח ירד.

היצירתיות שלנו התפרצה החוצה.

סיימנו בתוך 40 דק' פרוייקט עליו עבדנו כמה שעות.

ובקיצור החגיגה הייתה גדולה….

צוות "משחק החיים" החליט להמשיך את המסורת של "פוס משחק" ומאז מצאנו את עצמנו עורכים משחקים רבים ומגוונים במהלך ישיבות בדרך לאפקטיביות והתייעלות אישית, בין המשחקים ששיחקנו: "אתה זה", פיצוצים, קפיצה בחבל, קרב תרנגולים, משחקי ריקוד ותנועה, שק-קמח, משחקי שירים ועוד…

כיום אנו מלמדים את משחק "פוס משחק" בארגונים, חברות וסדנאות מנהלים כחלק משיטות לייעול העבודה. הדיווחים מהשטח מוכיחים את מה שכבר ידוע – הנאה ממקום העבודה ושילוב משחקים במקום העבודה מניבים תוצאות עסקיות טובות יותר.

נסו בעצמכם ובחנו את מידת היעילות של הצוות /הישיבה לפני ואחרי המשחק.

בהצלחה!